Konkurencyjna Edukacja

Maciej, 10 kwietnia 2018 09:00

Szkoły wyższe przygotowują studentów do życia w świecie, który nie istnieje... Tę odważną tezę stawiają organizatorzy konferencji Konkurencyjna Edukacja pt. "Uczelnia Idea. Cyfrowa Transformacja" i zapraszają do dyskusji przedstawicieli środowisk naukowych oraz praktyków biznesu.


?Istota kształcenia w szkole wyższej nie polega (...) na wpajaniu wiedzy faktograficznej, lecz na ćwiczeniu umysłu w dochodzeniu do tego, czego nie da się znaleźć w podręcznikach? twierdził Albert Einstein. Te słowa brzmią aktualnie także dzisiaj, w czasach cyfrowej transformacji postępującej gwałtownie nie tylko w nauce i technice. Cyfrowa transformacja dotyka każdego z nas, w każdej dziedzinie życia ? od codziennej komunikacji i rozrywki, przez edukację, pracę, aż po skomplikowane procesy biznesowe. Czy jesteśmy na nią gotowi? Jaki ma na nas wpływ? Jakie niesie szanse i jakie zagrożenia? Jak w pełni wykorzystać możliwości, które nam daje w sferze edukacyjnej, akademickiej, biznesowej i osobistej? 


Odpowiedzi na te pytania poszukają autorytety i eksperci, których organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji: prof. Jerzy Hausner (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie), prof. Dariusz Filar (ekonomista i literat), dr Henryka Bochniarz (Prezydent Konfederacji Lewiatan), prof. Witold Bielecki (Akademia Leona Koźmińskiego), prof. Julita Wasilczuk (Politechnika Gdańska), Anna Grosiak (Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Siemens Sp. z o.o ), dr Andre Helin (Prezes Zarządu BDO), Piotr Voelkel (założyciel Grupy Kapitałowej VOX), Krzysztof Kwiatkowski (Najwyższa Izba Kontroli), Jakub Wojnarowski (ACCA) oraz goście z zagranicy: Joanna Bochniarz (Center for Innovative Education, Bruksela), Alain Heureux (Brussels Creative and Creative Ring) i Tom Clark (Center for Innovative Education, Bruksela). Wydarzenie zaplanowano w atrakcyjnej formule łączącej wykład, "power speech" i debatę oksfordzką, w której głos będzie miała również publiczność.


Konferencja, której jesteśmy jednym ze sponsorów, odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy on Tour - 18 kwietnia br. w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym program, można znaleźć na stronie http://fwd.edu.pl/konkurencyjnaedukacja/. Wstęp wolny - obowiązuje rejestracja.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: 

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rektor Politechniki Gdańskiej.


Cofnij